Bylinná koupel Štíhlost bambusového výhonkuKód: K12
Nadváha, obezita
Kultura bylinných léčivých koupelí je poměrně stará a celosvětově rozšířená. Ve staré Číně a Tibetu však dosáhla vysokého věhlasu, protože byla začleněna do dvou velice vyspělých holistických systémů a mohla těžit z jejich hlubokých teoretických i klinických poznatků. Po boku akupunktury, masáží, bylinné léčby, zdravotních cvičení si tak našla své místo na pomyslném výsluní. Tak jako ostatní uvedené terapeutické metody využívá propracovaný systém diagnostiky a tudíž je její působení ušito na míru konkrétnímu pacientovi. Jelikož však léčebné koupele svým jednoduchým používáním přesahují rámec profesionálního využití, připravili jsme pro Vás sadu předpřipravených směsí pro běžné zdravotní obtíže. Na jedné straně je tak umožněno zkušenému terapeutovi čínské či tibetské medicíny doplnit svoji léčbu o další užitečný prvek, na straně druhé může i laický příznivce orientální medicíny využívat tyto směsi v domácí prevenci či samoléčbě.
Působení podle TČM: Rozhýbává qi, oživuje krev, pročišťuje horko, odstraňuje vlhko, zmenšuje otoky, urovnává močení, snižuje množství podkožního tuku, působí na dlouhověkost
Příklad moderního užití: Nadváha, přílišné množství podkožního tuku, nadmíra nezdravých tuků v krvi, otoky, poruchy metabolismu tuků a tělních tekutin, kornatění cév.
Složení:
Huang Jing (Rhizoma Polygonati)
Gan Jiang (Rhizoma Zingiberis Officinalis)
Rou Gui (Cortex Cinnamomi Cassiae)
Dong Gua Pi (Epicarpium Benincasae Hispidae)
He Shou Wu (Radix Polygoni Multiflori)
Huai Jiao (Fructus Sophorae Japonicae)
Způsob použití:
• Do nádoby vlijeme vřelou vodu v množství umožňujícím pozdější ponoření chodidel do úrovně těsně nad kotníky.
• Jeden papírový sáček s bylinnou směsí vyjmeme z barevného obalu a vložíme jej do horké vody. Pokud v obalu zbude trocha prášku, rovněž jej nasypeme do připravované lázně. Občas promícháme.
• Nad horkou vodou napařujeme obě chodidla.
• Až teplota vody klesne na cca 40°C ponoříme chodidla do bylinné lázně a ponecháme je ponořené 30 minut.
• Léčebnou proceduru opakujeme denně po dobu jednoho měsíce.
Masáže akupunkturních bodů:
Zusanli, Shangjuxu, Xiajuxu - třít (anrou) 30-50krát.
Sanyinjiao, Yongquan - stlačovat (zhanan) 50-100krát, střední intenzita.
Neiting - štípnout (qia) 10-30krát, měl by se dostavit bolestivý pocit.
Masáže reflexních zón:
1. na reflexní zóně žaludku, ledvin, močového měchýře, pohlavních žláz, nadledvinek a hypofýzy provádět kloubem ohnutého prstu bodové stlačování (danzhi kouquan dian'an) 50-100krát, tlak doprovází pocit rozpínavé bolesti.
2. na reflexní zóně močovodů, plic, dvanácterníku, tenkého střeva a štítné žlázy stlačovat palcem (muzhi an) 30-50krát, provázeno pocitem qi.
Ke každé objednávce přikládáme mapku reflexních zón.
Pokud nemáte jistotu v lokalizaci akupunkturních bodů či reflexních zón nebo pokud si nevíte rady se stanovením diagnózy podle tradiční čínské medicíny a následně optimálního terapeutického postupu, můžete využít služeb kvalifikovaných terapeutů centra tradiční čínské medicíny Most ke zdraví. Více informací o centru a kontakty najdete v sekci Klinika.
Doprovodný denní režim:
Doporučujeme vyhýbat se příliš kalorickým jídlům a nápojům. Jíst pravidelně v menších dávkách v intervalu 3-5 hodin. V pauzách "nezobat" žádné jídlo ani pochutiny, jen pít vodu či neslazený čaj. Z čajů doporučujeme především kvalitní puer, který pomáhá odbourávat nadbytečné tuky. Je vhodné omezit pití alkoholu. Klíčový je ovšem dostatek pohybu na zdravém vzduchu v blocích delších než jedna hodina.
Upozornění:
Pro vnější použití.
Nepoužívat pro těhotné a kojící ženy. Nevhodné pro malé děti.
Opatrně u přecitlivělosti na některou složku přípravku.
Obsah: 1 sáček / 15 gramů bylin